Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Sprawdź, jak zamówić regulację okien Warszawa. Kliknij tutaj.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która ma być realizowana zawsze, gdy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – żeby porządnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to znaczące!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, ale również zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a wobec tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia komplikacje z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby na dodatek wezwać fachowców od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]