Tatuaż włosów – mikropigmentacja jako alternatywa dla przeszczepu włosów

Zobacz więcej szczegółów o mikropigmentacji skóry głowy na microclinic.pl.

Wypadanie włosów jest rezultatem licznych czynników i może ujawnić się na przeróżnych sferach ciała. Jednakże jeśli łysienie dotyka skóry głowy, a więc miejsca które cały czas jest na widoku i które trudno skryć przed spojrzeniem osób postronnych, może to przyczynić się do obniżenia poczucia własnej wartości i negatywnie wpłynąć na samopoczucie.

Co wywołuje łysienie?Najpopularniejsze powody łysienia

Włosy tracimy regularnie. Codziennie wypada ich przeważnie około 100 sztuk i jest to liczba, do której zwykle nie przywiązujemy większej wagi. Sporo faktorów może jednakże zauważalnie nasilić proces wypadania włosów. Utrata włosów może mieć przyczyny medyczne, jak np. łysienie plackowate lub androgenowe, ale tak samo poważnym czynnikiem jego nasilenia są nasze własne przyzwyczajenia. Łysienie może być konsekwencją niezdrowej diety, niepoprawnie bądź za często wykonywanego rozjaśniania lub farbowania włosów oraz niepoprawna ich pielęgnacja. Niebagatelne oddziaływanie na włosy ma dodatkowo napięcie, jaki odczuwamy z różnorodnych przyczyn. Stres wywołuje łysienie na tle nerwowym, a w poniektórych sytuacjach prowadzi nawet do tego, że osoba nieświadomie sama skubie włoski z brody czy głowy i w rezultacie trwale uszkadza ich mieszki.

„Tatuaż” – alternatywna opcja do transplantacji włosów

Przeszczep umożliwia leczenie przerzedzonych włosów, jak również ich odbudowę po kompletnym wyłysieniu. Zabieg ten niestety łączy się ze sporymi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Ale jest alternatywa – „tatuaż” włosów, który z biegiem lat zdobywa coraz większy rozgłos. Mikropigmentacja medyczna tuszuje skutki łysienia przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry pigmentu, który wygląda jak odrośnięte włosy. Tym sposobem na całkiem łysej głowie osiąga się efekt krótko zgolonej fryzury, a przy przerzedzonych włosach – efekt gęstszej czupryny. Fakt, iż skóra jest pokryta pigmentem jest zasadniczo niedostrzegalny i jest to możliwe do wykrycia tylko jeśli dotknie się skóry. Wypada napomknąć, że mikropigmentacja to nie zabieg leczniczy i nie doprowadzi do odrośnięcia włosów. Z kolei pigment z powodu naturalnego procesu łuszczenia się skóry sukcesywnie blednie i z reguły po 12 miesiącach nieodzowne jest powtórzenie zabiegu.

Kontakt z nami:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]