Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Dalsze informacje o usuwaniu infekcji WP.

WordPress stał się w minionych latach tak wziętym CMS-em, iż ilość sklepów i witryninternetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się aktualnie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony tworzone na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie malware z WordPressa?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Wpisy zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się przekierowania do obcych Ci portali? A może ze strony internetowej wychodzą wiadomości-śmieci? To raptem parę z potencjalnych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach niezbędne jest ekspresowa reakcja w celu znalezienia powodu infekcji i przywrócenia witryny internetowej do właściwego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa zazwyczaj przekracza kwalifikacje ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerów powinno się zlecić specjalistom od tego typu działań.

Usuwanie malware ze strony www – skrupulatne sprawdzenie plików i baz danych strony

Profesjonaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych prowadzą kompleksowy przegląd plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie szablonów oraz wtyczek. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo ponownej infekcji. Jeżeli trwająca dłuższy czas infekcja była powodem dodania strony do spisu wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują też niezbędne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Odwrócenie wszystkich skutków cyberataku nie gwarantuje, że taki kazus nie przydarzy się w przyszłości, toteż kluczowe jest okresowe uaktualnianie WordPressa i stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]