Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Na http://tinyurl.com/y46u7cu8 sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien drewnianych.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na samopoczucie domowników. Okna zabezpieczają dom przed chłodem i wilgocią, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie możliwe usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]