Zaplanowanie chrzcin nie musi być wyzwaniem. Sprawdź nasze porady

Na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/ znajdziesz aktualną ofertę lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą istotną familijną okolicznością dotyczącą ich nowo narodzonego dziecka, dlatego też dbają o to, aby wszystko w ten dzień było idealne. Planowanie chrzcin bywa jednakże trudne, zwłaszcza gdy na imprezie ma pojawić się duża liczba krewnych i przyjaciół. W tym wpisie znajdziesz parę porad, które wesprą cię w tym zakresie.

Planowanie chrzcin – co trzeba mieć na względzie?

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach malucha, niekiedy wręcz tego samego dnia, ze względu na dużą śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzest przekształcił się w znaczące wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny malucha, tym samym jest urządzany zwykle 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na wnikliwe przemyślenie głównych aspektów tej okoliczności, jak wybór matki i ojca chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość. Wybierając w parafii termin obrzędu zalecamy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie zaproszonych gości, jak również organizację dla nich posiłków i noclegu, o ile będą przybywać do nas z dalekich miast. W przesłanych zaproszeniach powinno się umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest potrzebne do wyliczenia ile osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie bójmy się też wskazać, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście z reguły skupiają się na zabawkach, jednak rodzicom lepiej posłużą praktyczne prezenty, jak przykładowo wózek dla dziecka, ubranka oraz fotelik samochodowy.

Przyjęcie w domu lub chrzciny w wynajętym lokalu – na co się zdecydować?

Zaledwie dekadę temu chrzciny urządzano zazwyczaj w mieszkaniu rodziny dziecka, w następstwie tego nie wszyscy obecni podczas ceremonii w kościele bywali gośćmi uroczystego poczęstunku. Teraz normą jest już obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców. Sprawdzając propozycje lokali, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko wynajmują cudownie ozdobione pomieszczenia, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przyrządzi menu korespondujące z charakterem imprezy oraz który zagwarantuje fachową obsługę gości. Jeśli ceremonia odbędzie się latem, polecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą wybiegać się na dworze. Ważny jest też taki dobór lokalu na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca obiadu nie trwał zbyt długo, tak samo jak transport biesiadników do wynajętego hotelu bądź domu.

Kontakt z nami:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]