Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem warstwę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym działaniem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tej branży. Służą one zarówno do przechowywania sporych ilości ukończonych już środków, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wymienione wyżej właściwości powodują, iż zbiorniki nierdzewne są również znakomitym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających paliwa oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w sektorze spożywczym

Zbiornik stalowy jest często stosowany w różnych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W piekarniach, gorzelniach czy browarach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się powodzeniem w branży spożywczej głównie dlatego, że na takich zasobnikach nie powstaje osad, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości zarazkami czy dzikimi drożdżami.