Filtry dokładne i absolutne – zastosowanie

Chcesz nabyć filtr F9? Wejdź na marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w Polsce zła. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedno z najdalszych miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też bezustannie poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo istotne (np. w salach intensywnej terapii).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły oraz pyłki roślin

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurach czy budynkach mieszkalnych bardzo dobrze zdadzą egzamin filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością także większe zanieczyszczenia, jak spaliny, sierść zwierząt czy pyłki roślin. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 należy wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę, która cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia oraz złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat ułożony w mini plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, że produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu rozmiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – efektywna filtracja w ekstremalnych warunkach

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a mocna rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia sprawną filtrację w ciężkich warunkach (aż do 80°C). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie należy zachować najwyższe normy sterylności powietrza, m.in. w zakładach produkujących elektronikę.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Kontakt z nami:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46