Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Chcesz zamówić panele podłogowe? Sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste i każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj poradnik, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym gruncie – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Warto pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – trzeba odstawić je na dwie doby, aż wszystkie wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od kąta pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi, która powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w pokoju. Musisz więc zostawić szczeliny przyścienne o szerokości przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz również listwy podłogowe.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]