Szukasz foteli do biura? Wybierz te z regulacją

Po 8 godzinach spędzonym przed biurkiem mogą nam dokuczać bóle pleców. Bardzo istotne oczywiście będą ćwiczenia, ale także to nie zadziała, kiedy przed komputerem siedzimy na niewygodnym krześle. Dlatego nie możemy szukać oszczędności na fotelach biurowych – dają bowiem gwarancję tego, że plecy będą wypoczęte. Fotele do biurka rzutują również na nastrój załogi – ich odpowiednie dobranie skutkuje wyższą efektywnością oraz podniesieniem produktywności pracowników. Jak jednak wybierać fotele do biura? Jakimi skutkami grozi nieudolny dobór tego rodzaju krzeseł?

Fotele biurowe – kupuj te z regulacją siedziska oraz zagłówka

W dużych biurach najistotniejsza będzie dowolność ustawienia położenia podłokietników, zagłówka i siedziska krzeseł wyznaczonych do pracy przy biurku. Powinno się bowiem mieć świadomość, że będą na nich siadać ludzie o zróżnicowanym wzroście – więksi mogą narzekać na ból krzyża po dniu siedzenia na fotelach z niskim oparciem, niscy z kolei na ból nóg spowodowany nie dotykaniem całą powierzchnią stopy podłogi. Istotna jest też równowaga całego fotela biurkowego. Zagwarantuje ją właściwa konstrukcja podstawy – najlepiej taka pięcioramienna. Podczas pracy przy biurku pomocne będą także podłokietniki, bo zdecydowanie ułatwią obsługę klawiatury, aczkolwiek są użytkownicy, preferujący fotele komputerowe bez nich. Z finansowego punktu widzenia warto postawić na fotele, do których bez komplikacji da się dokupić nowe kółka będące najszybciej psującą się ich częścią.

Prawidłowo wyregulowane fotele do komputera to nie wszystko

Najpoważniejszymi schorzeniami wynikającymi z nieprawidłowej pozycji ciała podczas siedzenia za biurkiem są zwłaszcza bóle pleców – zarówno w części lędźwiowej, jak i piersiowej. Należy oprócz tego nadmienić, iż schorzenia mogą dotyczyć również dłoni – zwłaszcza przy braku czy nieprawidłowym poziomie podłokietników. Miejmy także na uwadze, że nawet starannie wybrany fotel nie zapewni nam zachowania dobrego zdrowia – pracę przed komputerem powinno się regularnie przerywać na krótką gimnastykę.