Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Dowiedz się, gdzie zamówić sztylpy skórzane, wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Główne cechy czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach przeważnie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są polecane dżokejom z zawężonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Okazały wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]