Ciesz się inną kawą co dnia – o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o kapsułki Nespresso zamienniki, znajdziesz na cafessima.pl.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych miłośników. Dzisiaj jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Roma, Venezia, Trieste i Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty palonego drewna, pieczonego chleba czy orzechów laskowych. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Crema czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza także polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Carmel, Vanilla, Hazelnut oraz Chocolate.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają zazwyczaj 10 szt kawy w kapsułkach. Natomiast dla konsumentów, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, kiedy klient ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]