Czy bagażnik bazowy można kupić do każdego modelu auta?

Potrzebujesz belek na relingi? Skieruj się na ten adres.

Wyjazd autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne podczas wypoczynku akcesoria. Zwykle nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć w szczególności o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, gdyż posiada opływową budowę. Do jego montażu potrzebne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć zawodowcom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem rowery, narty czy SUPy. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Kontakt z nami:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]