Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Więcej informacji o kawa kapsułki uzyskasz tutaj

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną wybieramy się przeważnie do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to również nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kafeterii, jest to najczęściej ok 15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Aktualnie do większości modnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]