Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Jeśli potrzebujesz 3D drukarki, koniecznie sprawdź https://cadxpert.pl/drukarki-3d/

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się tylko drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: PolyJet, FDM oraz SLA.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne technologie oraz maszyny. Szacuje się, że stosując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można zredukować wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny prawie o 90 procent. Kluczowe założenia pracy ekspertów marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, jak również wsparcie techniczne i merytoryczne. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Drugim liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak między innymi SLA i SLS. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, nowatorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – znamionuje się prostą obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, a także dokładniejszym odwzorowaniem najmniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, w związku z tym można w krótkim czasie uzyskać tożsame makiety, co jest niezmiernie pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki mają obszerne zastosowanie w rozmaitych sektorach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Uzyskany wydruk jest trwały oraz precyzyjny, a w czasie procesu drukowania nie pojawiają się zniekształcenia ani przesunięcia warstw.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]