Elementy stroju do jazdy konnej – buty jeździeckie

Buty jeździeckie znajdziesz na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie jest to dziwne – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę spore atuty tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: poprawienie kondycji, trening odpowiedniej postury, jak również wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego. Ponadto ma dobroczynne działanie na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, wspiera zacieśnianie bliskich relacji i likwiduje napięcie. Jedak żeby maksymalnie korzystać z pożytków jazdy konnej, musimy odpowiednio dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki czy sztyblety?

Wyróżnia się 2 główne typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są zatem zdecydowanie krótsze. Oficerki to zaś buty niezwykle wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego gwarantują ochronę większej powierzchni nogi, zmniejszając ryzyko powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety są o wiele tańsze, niemniej jednak nabywając je warto nie zapominać o tym, by zaopatrzyć się też w osłonę na nogi – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich materiałów szyje się buty jeździeckie?

wybierając buty do jazdy konnej, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wyprodukowane. Na rynku dostępne jest obuwie zrobione ze skóry oraz jej rozmaitych zamienników. Te pierwsze są zdecydowanie drogie, jednak warto się na nie zdecydować ze względu na większą wytrzymałość oraz możliwość dostosowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Polecane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybciej przyjmuje pożądany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada nieznacznie gorzej, lecz jej plusem jest niższa cena.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]