Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Dowiedz się, gdzie kupić kontenery na gruz

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, zdemontowane elementy okien i drzwi, a także złom, gruz – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami albo potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są najczęściej dla firm transportowych oraz magazynów.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]