Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – czy warto używać?

Więcej o kremach przeciwzmarszczkowych do twarzy na houseofbeauty.com.pl/c/66-kremy-przeciwzmarszczkowe.

Również młoda skóra bez problemów wymaga stosownej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić tok starzenia się tkanek i tym samym dłużej zachować ich zdrowy wygląd. W największej mierze ma to odniesienie do cery twarzy, która jest najbardziej narażona na powstawanie nieestetycznych zmian, pośród których zmarszczki są szczególnie dokuczliwe dla kobiet, jak i mężczyzn. Z tej przyczyny tak ważne jest, by stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do wieku i typu skóry. Na szczęście nie będzie to skomplikowane, bo w sprzedaży można kupić kosmetyki dopasowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jaki jest ich skład?

Jednym z najistotniejszych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często posiadają w składzie mocznik – komponentzespalający molekuły wody i tym sposobem powstrzymujący jej utratę, przy czym dodatkowo czyniący skórę bardziej delikatną. Kremy tego typu posiadają w składzie także ceramidy – tłuszcze, które też zapobiegają utracie wody dzięki temu, iż zapełniają przerwy pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Istotnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. We właściwym nasyceniu skwalen eliminuje wolne rodniki i pozostałe niepożądane elementy, a przy tym umożliwia składnikom odżywczym dotrzeć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dostosuj do wieku i typu skóry

Kosmetyki na zmarszczki dzielą się na kilka kategorii. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału jest wiek konsumenta, do którego kierowany jest dany preparat. Przy jego doborze warto też zwrócić uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się właściwościami od kremu do szyi lub pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]