Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Więcej informacji o Citroen części znajdziesz tu.

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej pojazdy w kraju nad Wisłą są cenione ze względu na przystępną cenę, wysoką dostępność i w szczególności za pokaźną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Elysse, C7, C8, Jumper, C-Crosser, Xantia, Xsara, Saxo i Nemo. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego właściciele samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części do Citroena – co nabywamy najczęściej?

To, jakie części często odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się na skutek normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji, płyn hamulcowy oraz olej silnikowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, wymagają także moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak wygodnie i ekonomicznie zdobyć części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co negatywnie oddziałuje na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie niezbędne części można nabyć przez internet.

Kontakt z nami:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]