Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Potrzebujesz lampy solnej? Sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po Europie, a nieraz kupujemy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Rzadko jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – częściej to zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale także inne przybory.

Lampa solna – każda z nich jest unikatowa

Lampy solne ładnie wyglądają i bez przeszkód można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, bo są dostępne w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył kamiennych o identycznych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. walca czy też kuli.

Lampy solne a wytwarzanie ujemnych jonów

Powszechnie sądzi się, że lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez wszędobylska elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest subtelny i uspokajający, więc poleca się stosowanie ich osobom, którym dokucza bezsenność lub stres, gdyż przy nich można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na biżuterię i cudowne świeczniki, a pokaźne bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]