Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Zobacz, gdzie nabyć listwy drewniane

Z pozoru są mało ważnym detalem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli oraz chronią najniższe partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, aby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]