Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Dalsze informacje o shuttersach w oknach

Projektując aranżację domu, rzadko przeznacza się dużo czasu na okna. Zazwyczaj wybiera się standardowe rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które czasem zestawiane są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Shuttersy – nowość w polskim budownictwie

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, a więc można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od kaprysu domowników. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach czy w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się wciąż okazjonalnie, ale każdy z nas zapewne w kinie lub w telewizji, gdyż te okiennice są niezmiernie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich oraz RPA.

Dlaczego warto zdecydować się shuttersy?

Prócz tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie się prezentują, mają one również pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można regulować wykorzystanie padającego światła: latem ograniczać gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – utrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i nie ma zwykle problemów, aby założyć je na większości okien. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niesłychanie ciekawy wygląd, w wyniku czego podnoszą wartość nieruchomości. Należy także zaznaczyć, iż shuttersy są regulowane bez wykorzystania sznurów, co właściciele psotnych psów i kotów czy rodzice ciekawskich dzieci, które zagmatwać wystające żyłki, uznają na pewno za dodatkowy plus.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]