Pozbądź się grzybów, bakterii i pyłu – o oczyszczaniu powietrza

Nawet rezydentom niedużych polskich miast dokucza problem złej jakości powietrza. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej UE. Brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych oraz grzywien za spalanie w kominkach szkodliwych materiałów (takich jak produkty z gumy czy plastiku) , jak również trwający przez dziesięciolecia brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych, wywołały ogromne zapylenie powietrza. Oddziałuje to niekorzystnie na samopoczucie Polaków. Czy można zatem zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Oczyszczanie powietrza – odfiltruj pył PM2.5

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie państwa wysoko uprzemysłowione muszą szybko rozwiązać, jeśli zależy im na zdrowiu swoich mieszkańców. Będzie to niezaprzeczalnie długotrwały oraz trudny proces. Zamiast jednak czekać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można od razu na własną rękę zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Z wykorzystaniem pokojowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można efektywnie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), jak również większości drobnoustrojów i grzybów, wywołujących niekiedy wiele problemów zdrowotnych. Walory używania sprzętu do oczyszczania powietrza docenią zwłaszcza osoby cierpiące z powodu astmy czy uczuleń, ale i ludzie zdrowi szybko odczują korzystne oddziaływanie czystego powietrza.

Poszukując sprzętu do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na certyfikaty

Osoby przebywające wzdłuż autostrad oraz mieszkańcy mocno uprzemysłowionych miejscowości powinni kupić oczyszczacze, które bez trudu dadzą sobie radę z znaczną zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj zwłaszcza o przefiltrowanie cząstek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W toku oczyszczania powietrza urządzenie powinno także pozbyć się z niego nie tylko wirusów, drobnoustrojów oraz zalążków grzybów, ale również szkodliwego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszym otoczeniu w mniejszej lub większej kondensacji. Kupując sprzęt do oczyszczania powietrza, trzeba zwrócić uwagę czy posiada ono liczące się atesty.