Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery zagościła już w świadomości statystycznego Polaka i rzadko jest marginalizowana. Obywatela Polski są świadomi, iż czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma poważny wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie potrzebne rezydentom wielkich aglomeracji

Im bardziej zindustrializowany region, tym większe jest ryzyko pojawienia się dużej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój licznych schorzeń płuc podatni są głównie rezydenci większych miast lub terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery spore ilości owych pyłów. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w znacznym stopniu zmniejszyć niekorzystny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tym momencie nowość na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak przykładowo LIFAair, Webber czy Meaco, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów. Co istotne, poza wyłapywaniem z powietrza cząsteczek pyłu, nieraz mają one także inne wartościowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz bakterie

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w wielu rozmiarach, w związku z tym łatwo dobierzemy sprzęt stosowne do danej kubatury pokoju. Oczyszczacze są niezbyt duże, dlatego bez wysiłku można przenieść je między pomieszczeniami. Prócz usuwania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wychwytują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być przyczyną wielu reakcji uczuleniowych bądź chorób, a także groźny benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie przynosi lepszy sen. Niektóre urządzenia mają też sensory alarmujące o wysokim stężeniu CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności alergikom.