Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Shuttersy w sypialni. Sprawdź przykłady wykorzystania.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Jednak ten element osłony okiennic można zastosować również w polskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a jednocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych wnikających do wnętrza

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy znacznie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie ludzie przesiadują po kilkanaście godzin w ciągu dnia, jak również podejmują tu gości. Dlatego też trzeba zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale także przytulny. Opcja wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wpadającego do wnętrza, co pozwala m.in. na pełne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę obejrzeć film, bądź jego częściowe ściemnienie, jeśli pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – świetna ochrona przed hałasem

Swoboda kontroli wnikania światła do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak z jeszcze innego powodu – dzięki nim da się efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej chłód. Do tego shuttersy lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdach firan, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale sprawdzą się także w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]