Sok z buraków i kiszonej kapusty i ich wpływ na nasze zdrowie

Znajdź sok z kiszonej kapusty na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po okresie zapomnienia ponownie powróciły na nasze stoły. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają także nowe, do tej pory mniej popularne warzywa i owoce. Kiedy mówimy o zdrowotnych zaletach fermentowanego jedzenia nie sposób pominąć również napojów takich jak kombucza, maślanka czy rozmaitego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie są godne uwagi – pomagają prosto i szybko wprowadzić do naszego organizmu składniki potrzebne dla jego poprawnego funkcjonowania.

Jakie składniki dostarcza sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie multum związków wpływających pozytywnie na nasze zdrowie. Najważniejszym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z buraków, ogórków bądź pozostałych kwaszonek to także kopalnia witamin. Warte uwagi jest w szczególności duże stężenie witaminy C – zaledwie pół szklanki tego napoju zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się też pić z uwagi na zawartość witamin z grupy B, witaminy P i K, a także znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kapusty kiszonej – dlaczego należy go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z powodu obecności bakterii fermentacji mlekowej pozytywnie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Na dodatek liczne witaminy usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy depresji, cukrzycy i szkorbutu, a także pomagają radzić sobie z osłabieniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki powinny ponadto sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo refluks lub wrzody żołądka. Stanowią one także tarcze ochronną w czasie kuracji antybiotykami i wzmagają apetyt.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]