Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Jeśli chcesz kupić aparat do presoterapii, koniecznie sprawdź carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której intencją jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to różne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca masażu.

Sprzęt do masażu limfatycznego – pobudzenie cyrkulacji chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia używają aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które nasuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór urządzenie uciska kończynę, pobudzając tak przepływ limfy. Jest multum wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowe urządzenia CarePump do presoterapii w domu

Mnóstwo opcji użycia urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na rozwój tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki nowoczesnym urządzeniom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg drenażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, zatem bez trudu można zabrać je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. zakrzepica i choroby wirusowe oraz bakteryjne, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]