Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Więcej informacji o toczku jeździeckim

Jazda konna należy do tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej dostępne są 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie certyfikaty, a także umożliwiać regulację rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]